Prechádzka v obci

DSC_3139

Dlhotrvajúce daždivé dni aspoň na chvíľu prežiarilo slniečko, a tak sme neváhali a vybrali sme sa na krátku prechádzku po našej obci. Niektorí naši klienti chodievajú na prechádzky aj jednotlivo a takmer každý deň. No máme viacerých klientov, ktorí sa pohybujú len za pomoci invalidného vozíka a tí sa sami nedokážu pohybovať po našej obci. Využijúc teda pekné slnečné počasie a pomoc aj dvoch praxujúcich stredoškoláčok sa vedúca Janka a sociálna Hanka vybrali na krátku prechádzku obcou Sušany.

Najprv sme zamierili na  tzv. „Malý rad“. Je to súbežná cesta s hlavnou cestou, ale autá tadiaľ prejdú len občas, preto je ideálna na takéto seniorské prechádzky. Pri vzájomnom rozhovore sme poobdivovali  kvety a hlavne ruže v predzáhradkách, zeleň okolo cesty, prešli sme okolo obecného parku, pristavili sme sa pri rímskokatolíckom kostole sv. Anny a nakoniec sme si ešte chvíľu posedeli a porozprávali sa na dvorčeku pred vstupom do nášho zariadenia.

Priložené fotografie