Spravodajstvo

Kávičkové posedenie na dvorčeku
 Publikované: 17.6.2024,  Zobrazené: 22 x
Po dlhej dobe chladu a daždivých dní vykuklo slnko, a tak sme to využili aj s našimi klientmi a pri kávičke sme si posedeli na čerstvom vzduchu. Sociálna pracovníčka Anka pozalievala kávu, kým sa postupne poprichádzali v
Oslavovali sme 90.narodeniny
 Publikované: 7.6.2024,  Zobrazené: 24 x
Koncom mája sme v našom zariadení opäť oslavovali, pretože sa pani Priška dožila okrúhlych 90.narodenín. Narodeninovú oslavu pani Priške zorganizovala jej vnučka Ivetka.
Porada s klientmi
 Publikované: 3.6.2024,  Zobrazené: 24 x
Na zabezpečenie väčšej informovanosti klientov o plánoch, aktivitách a rôznych akciách v našom zariadení konajú sa v našom zariadení pravidelné i mimoriadne porady s klientmi.
Prechádzka v obci
 Publikované: 30.5.2024,  Zobrazené: 42 x
Dlhotrvajúce daždivé dni aspoň na chvíľu prežiarilo slniečko, a tak sme neváhali a vybrali sme sa na krátku prechádzku po našej obci. Niektorí naši klienti chodievajú na prechádzky aj jednotlivo a takmer každý deň.
Láska kvitne v každom veku
 Publikované: 28.5.2024,  Zobrazené: 36 x
Počas mesiaca lásky, ako sa zvykne označovať mesiac máj, by sa nikto nemal cítiť sám. Toto je ústredná myšlienka projektu, do ktorého sa zapojilo aj tento rok naše zariadenie.
Oslávili sme krásne životné jubileum
 Publikované: 24.5.2024,  Zobrazené: 40 x
Na našich klientov mnohokrát nezabúdajú aj v obciach, kde pôvodne žili. Krásnym príkladom pekného spomienkového stretnutia bola návšteva členov Základnej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých z Podbrezovej
Deň matiek
 Publikované: 21.5.2024,  Zobrazené: 49 x
Druhá májová nedeľa je od roku 1914 označovaná ako Deň matiek. Tento krásny sviatok sme oslávili vo veľkej sále kultúrneho domu v Sušanoch, ktorý sa nachádza hneď vedľa nášho zariadenia.
Deň matiek s členmi Slovenského zväzu zdravotne postihnutých
 Publikované: 14.5.2024,  Zobrazené: 35 x
Niektorí naši klienti sú členmi oblastnej organizácie Slovenského zväzu zdravotne postihnutých (SZZP) združujúcej okolité obce. Popoludní sme sa stretli na malom posedení v kultúrnom dome v Sušanoch.
Pietna spomienka pri pamätníku padlým
 Publikované: 13.5.2024,  Zobrazené: 63 x
Začiatkom mája sme si v miestnom parku v Sušanoch pri pamätníku padlým pietnou spomienkou pripomenuli 79. výročie ukončenia II. svetovej vojny.
Narodeninové posedenie
 Publikované: 19.4.2024,  Zobrazené: 110 x
V polovici apríla sa krásnych 93. narodenín v našom zariadení dožila pani Anička. Zablahoželať je prišiel aj 90-ročný brat Rudko, ktorý je tiež klientom nášho zariadenia.
Voľby prezidenta SR
 Publikované: 10.4.2024,  Zobrazené: 153 x
Voľby prezidenta SR sa konali v dvoch kolách. Prvé kolo sa konalo 23. marca a druhé kolo 6. apríla 2024. Týchto volieb sa zúčastnili aj tí naši klienti, ktoré prejavili záujem zúčastniť sa tohto aktu.
Chystanie veľkonočnej výzdoby v domčeku
 Publikované: 25.3.2024,  Zobrazené: 317 x
Blížia sa veľkonočné sviatky, ktorých symbolom sú aj u nás maľované kraslice. Aj z tohto dôvodu sa opatrovateľka Mirka rozhodla v rámci spoločnej aktivity na prevádzke Hrnčiarske Zalužany vyrobiť s klientmi malú dekoráci
Slniečko nás vylákalo von
 Publikované: 20.3.2024,  Zobrazené: 273 x
Po dlhej dobe chladu a daždivých dní vykuklo slnko, a tak sme to využili aj s našimi klientkami na prevádzke Hrnčiarske Zalužany a pri kávičke sme si posedeli na čerstvom vzduchu.
MDŽ s Fialôčkou
 Publikované: 14.3.2024,  Zobrazené: 262 x
Aj tento rok sme si začiatkom marca v našom zariadení nezabudli pripomenúť sviatok všetkých žien - Medzinárodný deň žien. V priestoroch jedálne zaujali miesta klienti z prevádzky Sušany, a taktiež aj prevádzky Hrnčiarsk
Fašiangovo-valentínske posedenie